Sport

Eintracht Frankfurt wygrał Europa League ogrywając w pojedynku finałowym Rangers FC!

Trzeba podkreślić, że rozgrywki Ligi Europejskiej były bardzo intrygujące w trakcie obecnego sezonu. Bardzo trudno było przewidzieć głównego faworyta do zwycięstwa, a fani futbolu otrzymali okazję zobaczyć mnóstwo pasjonujących spotkań. Bez najmniejszych wątpliwości ogromnym zaskoczeniem było to, że w pucharowej fazie rozgrywek Europa League wystąpiła Duma Katalonii, która wyeliminowana została z Ligi Mistrzów. Gracze Barcelony mieli kiepski start sezonu, jednak na wiosnę zaprezentowali się znacznie lepiej. Sporo specjalistów twierdziło, że to właśnie Barca jest głównym faworytem do triumfu w Lidze Europy. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy na Camp Nou przyleciał Eintracht z Frankfurtu. Gracze FC Barcelony byli całkowicie zdziwieni i przegrali z niemieckim Eintrachtem z Frankfurtu 2 do 3. I odtąd rozpoczęła się fantastyczna gra piłkarzy Eintrachtu z Frankfurtu.

Ekipa z Frankfurtu dała radę zakwalifikować się do pojedynku finałowego rozgrywek w Ligi Europejskiej, gdzie ekipa Rangersów była ich oponentem. Podczas tej edycji Ligi Europejskiej szkocka ekipa także radziła sobie wspaniale i bez najmniejszych wątpliwości był to godny przeciwnik dla niemieckiego Frankfurtu. Bardzo dużo fanów piłki nożnej przyjechało do Sewilli, gdzie był rozgrywany pojedynek finałowy Ligi Europejskiej. Na trybunach właśnie z tego powodu obserwować mogliśmy prawdziwe święto piłkarskie. Warto zrozumieć, iż to starcie było naprawdę równe. Jednak zawodnicy Rangers z Glasgow troszkę lepiej w nie weszli i zdołali objąć prowadzenie 1 do 0. Gracze niemieckiego zespołu nie planowali jednak odpuszczać, dlatego też po kilkunastu minutach odpowiedzieli bramką. Nie nie mieliśmy okazji podziwiać już goli do końca spotkania finałowego i na skutek tego arbiter ogłosił dogrywkę. Rzuty karne miały rozstrzygnąć o zwycięzcy Ligi Europejskiej, ponieważ w trakcie dogrywki też nie padł gol decydujący. W rzutach karnych lepszą ekipą okazał się niemiecki Eintracht, który zwyciężył wynikiem 3:2. Dla sporego grona sympatyków klubu z Niemiec była to z całą pewnością doskonała okoliczność.