Sport

Piłkarze niemieckiego zespołu byli bezbronni i ostatecznie przegrali wynikiem 0:4! Fenomenalne osiągnięcie mistrza holenderskiej Eredivise w rozgrywkach Ligi Mistrzów!

Niezwykłą rozgrywkę mieli szansę podziwiać wielbiciele piłki nożnej zgromadzeni na trybunach w Amsterdamie. Ajax z Amsterdamu podejmował we wtorek wieczorem na własnym boisku Borussię Dortmund, czyli silną ekipę z Bundesligi niemieckiej. Mistrz holenderskiej ligi fenomenalnie rozpoczął zmagania w aktualnie trwającej edycji Champions League i na samym początku warto wspomnieć o tym. Mistrzowie ligi holenderskiej przed spotkaniem we wtorek mieli na swoim koncie dwie wygrane i w starciu z BVB ich zamierzeniem po raz kolejny były trzy oczka. Jednak w tym przypadku miało nie być aż tak prosto, ponieważ piłkarze niemieckiej Borussii również mieli chęć na triumf w tym meczu. Należy jednak przyznać, że w tym spotkaniu było bardzo ciężko wskazać faworyta do wygranej. Oba kluby posiadały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w trakcie dziewięćdziesięciu minut. Z całą pewnością tak nijakiego meczu ze strony Borussii i jednocześnie tak fantastycznego spotkania zawodników mistrza ligi holenderskiej mało kto oczekiwał.

Dla kibiców niemieckiej drużyny rzeczywistość okazała się naprawdę bezlitosna. Piłkarze Ajaxu od pierwszych minut tego starcia wyglądali dużo lepiej od swoich przeciwników. Haaland Będący w fenomenalnej formie w aktualnym sezonie był w trakcie trwania tego pojedynku w pełni bezradny i nie potrafił odnaleźć drogi do bramki rywala. Holenderski Ajax z kolei był niesamowicie efektowny, czego najlepszym przykładem jest końcowy wynik pojedynku. Zawodnicy drużyny mistrza holenderskich rozgrywek zwyciężyli wynikiem 4:0 i w ten sposób mogli się umocnić na pierwszej lokacie w grupowych rozgrywkach. Ten triumf bez żadnych wątpliwości ich przybliża do awansu do zmagań w fazie pucharowej, która będzie rozgrywana na wiosnę. Zawodnicy Borussii mają 2 tygodnie na uszykowanie strategii do starcia rewanżowego, które będzie rozgrywane na ich obiekcie. To będzie z całą pewnością okazja ku temu, aby chociaż nieznacznie zrewanżować się za słaby wynik na wyjeździe. Formą przedstawianą przez zawodników selekcjonera Ten Haga są oczarowani fani piłki nożnej z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie wyniku z sezonu 2018/2019, gdy to Ajax dostał się aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów odprawiając we wcześniejszych rundach kilku faworytów.

TOP Konsultant SEO 2021
TOP Konsultant SEO 2021

Zostaw komentarz