Sport

Po fenomenalnym meczu zawodnicy prowadzeni przez Tuchela Tomasa pokonali londyński Tottenham wynikiem 1 do 0! Chelsea zagwarantowała sobie kwalifikację do meczu finałowego zmagań Pucharu Ligi Angielskiej!

Wielbiciele piłkarscy z Wysp Brytyjskich w środowy wieczór skupieni byli na meczu, który rozgrywany był między Tottenhamem Hotspur, a Chelsea FC. Stawka tego starcia była bardzo wysoka, gdyż triumfator dwumeczu miał wywalczyć awans do wielkiego finału Pucharu Ligi Angielskiej! W trakcie pierwszego spotkania tych klubów dużo skuteczniejsza się okazała Chelsea Londyn, która wywalczyła wygraną wynikiem 2 do 0 na swoim boisku. Jednak nie znaczyło to, że w rewanżowej batalii brakować będzie bardzo emocjonujących chwil. Nic bardziej mylnego futbolowi wielbiciele od pierwszego do ostatniego gwizdka mieli możliwość oglądać świetne starcie. Trenowani przez Antonio Conte zawodnicy z całą pewnością mieli nadzieję na pozytywny rezultat, lecz zespół Chelsea Londyn bardzo szybko ruszyła do ataku. W 18 minucie zawodnicy Tuchela osiągnęli prowadzenie, kiedy to po świetnym zagraniu Masona Mounta piłkę do siatki skierował Reudiger Antonio.

Był to bez wątpienia bardzo dobry start spotkania dla Chelsea FC, która znacznie zbliżyła się w taki sposób do finału Pucharu Angielskiej Ligi. Piłkarze Tottenhamu FC od tego momentu odrobić musieli już trzy bramki, by choćby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. Z pewnością to było niesamowicie trudne zadanie. Zasiadający na trybunach w Londynie kibice piłkarscy mieli też bardzo dużo pobudek do irytacji z powodu VAR. Sędziujący te rozgrywkę arbiter aż dwa razy dyktował wapno dla gospodarzy, ale dwukrotnie też był zmuszony te decyzję cofać po przejrzeniu akcji poprzez wykorzystanie VARu. Zawodnicy Tottenhamu FC mimo wszystko w dalszym ciągu rywalizowali o pomyślny rezultat i dali radę nawet zdobyć gola. Lecz w tej sytuacji ponownie musiał zainterweniować VAR i arbiter zasygnalizował, iż kapitan reprezentacji Anglii w momencie podania był na spalonej pozycji. W rozrachunku końcowym Chelsea Londyn zwyciężyła to spotkanie wynikiem jeden do zera i rywalizować będzie w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej oponentem będzie Arsenal FC lub Liverpool.

TOP Konsultant SEO 2021
TOP Konsultant SEO 2021

Zostaw komentarz