Sport

Wygrana wicemistrz ligi polskiej po 2 golach Lopeza w pierwszym meczu III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Sympatycy piłki nożnej z Polski są przyzwyczajeni do tego, że zespoły piłkarskie z Polski nie odnoszą sukcesów w Europie. Świetnym tego przykładem jest chociażby to, że najchętniej wspominanym sukcesem ostatniej dekady jest to, iż w roku 2016 Legia Warszawa awansowała do grupowych zmagań Champions League. Co prawda nie udało się sześć lat temu awansować do fazy pucharowej, jednakże przygoda mistrza polskich rozrywek z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była niezwykle interesująca. Z całą pewnością epizodu z Champions League ekipy poznańskiego Lecha, który wygrał mistrzostwo Polski w minionym sezonie nie da się tak nazwać. Drużyna z Poznania wyrzucona została z walki o fazę grupową Champions League już w I rundzie kwalifikacji. Dlatego też musi rozgrywać mecze na najmniej prestiżowym szczeblu klubowych rozgrywek a dokładnie Europa Conference League.

Ciężko zaprzeczyć temu, że sympatycy futbolu z naszego kraju pokładają naprawdę duże nadzieje w klubie Rakowa. Od samego początku kwalifikacji drużyna trenowana przez trenera Marka Papszuna radzi sobie świetnie. Dobrze dla kibica wygląda gra wicemistrza Ekstraklasy i można zobaczyć, iż został tam wdrożony pomysł. W tym miejscu należy też chwalić zarząd tego zespołu, który świetnie się dogaduje z trenerem. W taki sposób w Częstochowie powstał zespół, który zdoła bić się o sukcesy w Europie. Kibice piłkarscy w Polsce nie bez przyczyny mają nadzieję na to, iż Raków Częstochowy będzie w stanie zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale także sięgnie po tytuł mistrza kraju. Ten cel był naprawdę blisko w ubiegłym sezonie, jednak podczas ostatnich kolejek zabrakło już drużynie wicemistrza polskiej ekstraklasy mocy. W czwartkowy wieczór drużyna Rakowa grała spotkanie ze słowackim Spartakiem Trnawa. Szerokie grono dziennikarzy sportowych twierdziło, iż wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę bez większego problemu sobie poradzić z oponentem. W końcowym rozrachunku wicemistrz naszego kraju wygrał rezultatem dwa do zera po dwóch golach Iviego Lopeza. Ten triumf znacząco przybliżył ich do dostania się do czwartej rudny eliminacji Europa Conference League.

TOP Konsultant SEO 2021
TOP Konsultant SEO 2021

Zostaw komentarz